DALEKOHLED FOMEI LEADER PRO ED 10x42 DCF FMC

Kód: 1279625933
Tip
27 hodnocení
Značka: Fomei
7 990 Kč / ks 6 603 Kč bez DPH
Skladem
Vodotěsný, pogumovaný dalekohled vybavený optickou soustavou, sestavenou z ED skleněných elementů pro maximální ostrost a světelnost. ED skla s extrémně malou disperzí výrazně eliminují barevnou vadu a dosahují prakticky ideálního zobrazení, světelnosti a hranové ostrosti obrazu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dalekohled LEADER PRO ED je určen pro náročné uživatele a profesionály. ED technologie + povrchová úprava čoček FMC - Phase coating zajišťuje nejvyšší ostrost a světelnost optiky dalekohledu v kategorii High Resolution. Hranoly vyrobené z materiáliu BaK4 jsou rovněž opatřeny povrchem Phase coating. Konstrukce optické soustavy zajišťuje široký úhel záběru. Světlenost optiky Leader umožňuje pozorování i v nejnáročnějších podmínkách, včetně nočního pozorování. Tělo dalekohledu je vyrobeno z polycarbonu, které je velmi pevné, ale hmotnost má nižší než hliník. Dalekohled ostří již od 2m!

Dalekohled má v centrálním ostření zabudované intergrované ovládání dioptrického nastavení (viz obrázek).

Krytky dalekohledu jsou opatřeny praktickými úchyty, takže nehrozí jejich ztráta. Dalekohled je plněn suchým dusíkem, to zabezpečuje jeho voděodolnost i prachuvzdornost. Při náhlé změně teploty nehrozí vnitřní rosení dalekohledu. Dalekohled je opatřen masívním pogumováním, které jej chrání před poškozením. Dalekohled je dodáván včetně pouzdra a popruhu.

Co je ED (Extra-low dispersion) technologie?
V konstrukci objektivů se s výhodou využívá tzv. ED skel (Extra-low dispersion). ED skla jsou materiály s velmi malou disperzí. Při průchodu světla libovolným materiálem dochází k jeho lomu pod úhlem, který je úměrný vlastnostem optického materiálu (indexu lomu). Vzhledem k tomu, že index lomu materiálu se mění pro různé vlnové délky dopadajícího záření, dochází při průchodu bílého světla materiálem k jeho rozkladu na spektrum. Bílý obraz je tak rozložen na sadu barevných obrazů, které mají různou velikost a polohu zaostření. Není tedy ideálně možné zaostřit obraz bez barevného, "duhového", lemování, které má pak zásadní vliv na světelnost a hranovou ostrost objektivu. Někteří výrobci (nyní i FOMEI) využívají při konstrukci objektivů materiálů s extrémně malou disperzí (ED skla), tj. závislostí indexu lomu na vlnové délce. Díky tomu se daří minimalizovat barevnou vadu a dosáhnout prakticky ideálního zobrazení, světelnosti a hranové ostrosti obrazu. Tyto vlastnosti využívají nové dalekohledy FOMEI LEADER PRO ED.
 
PARAMETRY ZBOŽI
Zvětšení: 10x
Průměr objektivu: 42 mm
Zorný úhel: 6,5 °
Zorné pole v 1000m: 114 m
Minimální ostřicí vzdálenost: 2 m
Relativní světelnost: 17,6
Optický výstup: 4,1 mm
Sklo hranolu: BaK4
Úprava čoček: FMC- ED PRO
Dioptrická korekce: ±3 dpt
Stativový závit: ano / yes
Šířka: 130 mm
Délka: 150 mm
Hmotnost: 775 g

 

stránky výrobce najdete zde .

Na servis a záruční opravy můžete dalekohled odeslat na adresu

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy
Záruka: 5 let
Zvětšení:: 10x
Průměr objektivu:: 42
Šířka zorného pole (1m/1000m):: 98
Průměr výstupní pupily (mm):: 4,2
Úhel zorného pole °(reálný):: 5,6
Nejkratší ostřící vzdálenost (m):: 2
Relativní světelnost:: 17,6
Index stmívání:: 20,49
Optické sklo:: bak4
Odolnost proti vlhkosti:: vodotěsný + dusík
Typ antireflexních vrstev:: FMC
Barva:: černá
Rozměry (mm):: 150x127
Hmotnost:: 690
Typ hranolu :: roof

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: