DALEKOHLED FOMEI LEADER PRO ED 10x42 DCF FMC

Kód: 1279625933
31 hodnocení
Značka: Fomei
8 920 Kč / ks 7 372 Kč bez DPH
Skladem
Vodotěsný, pogumovaný dalekohled vybavený optickou soustavou, sestavenou z ED skleněných elementů pro maximální ostrost a světelnost. ED skla s extrémně malou disperzí výrazně eliminují barevnou vadu a dosahují prakticky ideálního zobrazení, světelnosti a hranové ostrosti obrazu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dalekohledy LEADER PRO ED jsou určeny pro náročné uživatele a profesionály. ED technologie + povrchová úprava čoček FMC - Phase coating zajišťuje nejvyšší ostrost a světelnost optiky dalekohledu v kategorii High ResolutionHranoly vyrobené z materiálu BaK4 jsou rovněž opatřeny povrchem Phase coating. Konstrukce optické soustavy zajišťuje široký úhel záběru. Světelnost optiky LEADER umožňuje pozorování i v nejnáročnějších podmínkách, včetně nočního pozorování. Tělo dalekohledu je vyrobeno z polykarbonátu, který je pevný a lehčí než např. hliník.

Model 10x42 LEADER PRO ED je ideální pro myslivost na šoulačky, obeznávání zvěře, pro náročné turisty a pro toulky za dne i za šera. Ideální také pro ornitologii. Dalekohled ostří již od 2m! 

Dalekohled má v centrálním ostření zabudované integrované ovládání dioptrického nastavení (viz obrázek). Krytky jsou opatřeny praktickými úchyty, takže nehrozí jejich ztráta. Tubus je plněn suchým dusíkem, což zabezpečuje jeho voděodolnost i prachuvzdornost. Při náhlé změně teploty nehrozí vnitřní orosení a zamlžení optické soustavy. Tělo dalekohledu je opatřeno masívním pogumováním, které jej chrání před poškozením. Součástí balení je pouzdro a popruh.

Co je ED (Extra-low Dispersion) technologie? V konstrukci objektivů se s výhodou využívá tzv. ED skel (Extra-low dispersion). ED skla jsou materiály s velmi malou disperzí. Při průchodu světla libovolným materiálem dochází k jeho lomu pod úhlem, který je úměrný vlastnostem optického materiálu (indexu lomu). Vzhledem k tomu, že index lomu materiálu se mění pro různé vlnové délky dopadajícího záření, dochází při průchodu bílého světla materiálem k jeho rozkladu na spektrum. Bílý obraz je tak rozložen na sadu barevných obrazů, které mají různou velikost a polohu zaostření. Není tedy ideálně možné zaostřit obraz bez barevného, "duhového", lemování, které má pak zásadní vliv na světelnost a hranovou ostrost objektivu. FOMEI využívá při konstrukci objektivů materiály s extrémně malou disperzí - ED sklo. Díky tomu se daří minimalizovat barevnou vadu a dosáhnout prakticky ideálního zobrazení, světelnosti a hranové ostrosti obrazu. Tyto vlastnosti využívají dalekohledy FOMEI LEADER PRO ED

Osová rozteč okulárů je 55-75mm.


Tělo dalekohledu- polycarbonatové komponenty
- plněno suchým dusíkem
- voděodolná a prachuvzdorná ochrana, odolné proti zamlžení
Optika:
v konstrukci jsou použity ED glass komponenty
BaK4 hranoly
- High-resolution optické komponenty s antireflexní ochranou Phaze FMC-multicoating- pohotové ostření i ovládání dioptrické korekce centrálním ostřením

Technické parametry:

Jméno

Hodnota

Zvětšení

10x

Průměr objektivu

42mm

Zorný úhel

6,5°

Zorné pole v 1000 m

114m

Minimální ostřicí vzdálenost

2m

Relativní světelnost

17,6

Optický výstup

4,1mm

Sklo hranolu

BaK4

Úprava čoček

FMC- ED PRO

Dioptrická korekce

± 3dpt

Stativový závit

ano

Šířka

125mm

Délka

148mm

Hmotnost

770g

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy
Záruka: 5 let
Zvětšení:: 10x
Průměr objektivu:: 42
Šířka zorného pole (1m/1000m):: 98
Průměr výstupní pupily (mm):: 4,2
Úhel zorného pole °(reálný):: 5,6
Nejkratší ostřící vzdálenost (m):: 2
Relativní světelnost:: 17,6
Index stmívání:: 20,49
Optické sklo:: bak4
Odolnost proti vlhkosti:: vodotěsný + dusík
Typ antireflexních vrstev:: FMC
Barva:: černá
Rozměry (mm):: 150x127
Hmotnost:: 690
Typ hranolu :: roof

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: