DALEKOHLED FOMEI LEADER PRO ED 8X56 DCF FMC

Kód: 1279625929
52 hodnocení
Značka: Fomei
10 990 Kč / ks 9 083 Kč bez DPH
Skladem
Vodotěsný, pogumovaný dalekohled vybavený optickou soustavou, sestavenou z ED skleněných elementů pro maximální ostrost a světelnost. ED skla s extrémně malou disperzí výrazně eliminují barevnou vadu a dosahují prakticky ideálního zobrazení, světelnosti a hranové ostrosti obrazu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dalekohled LEADER PRO ED je určen pro náročné uživatele a profesionály. ED technologie + povrchová úprava čoček FMC coating zajišťuje nejvyšší ostrost a světelnost optiky dalekohledu v kategorii High Resolution. Hranoly vyrobené z materiáliu BaK4 jsou rovněž opatřeny povrchem Phase coating. Konstrukce optické soustavy zajišťuje široký úhel záběru. Technologie optiky LEADER a velký průměr objektivu (56mm) umožňuje pozorování i v nejnáročnějších podmínkách, včetně nočního pozorování. Tělo dalekohledu je vyrobeno z polycarbonátuu, který je pevný a lehčí než hliník.
Model 8x56 LEADER PRO ED umožňuje díky svým vlastnostem pozorování i v nejnáročnejších světelných podmínkách. Jedná se o ideální dalekohled pro myslivost a noční pozorování. Minimální ostřící vzdálenost jsou 3,0 m! 
Dalekohled má v centrálním ostření zabudované intergrované ovládání dioptrického nastavení (viz obrázek). Krytky jsou opatřeny praktickými úchyty, takže nehrozí jejich ztráta. Tubus je plněn suchým dusíkem, což zabezpečuje jeho voděodolnost i prachuvzdornost. Při náhlé změně teploty nehrozí vnitřní orosení a zamlžení optické soustavy. Tělo dalekohledu je opatřeno masívním pogumováním, které jej chrání před poškozením. Součástí balení je pouzdro a popruh. 
Co je ED (Extra-low Dispersion) technologie? V konstrukci objektivů se s výhodou využívá tzv. ED skel (Extra-low dispersion). ED skla jsou materiály s velmi malou disperzí. Při průchodu světla libovolným materiálem dochází k jeho lomu pod úhlem, který je úměrný vlastnostem optického materiálu (indexu lomu). Vzhledem k tomu, že index lomu materiálu se mění pro různé vlnové délky dopadajícího záření, dochází při průchodu bílého světla materiálem k jeho rozkladu na spektrum. Bílý obraz je tak rozložen na sadu barevných obrazů, které mají různou velikost a polohu zaostření. Není tedy ideálně možné zaostřit obraz bez barevného, "duhového", lemování, které má pak zásadní vliv na světelnost a hranovou ostrost objektivu. FOMEI využívá při konstrukci objektivů materiály s extrémně malou disperzí - ED sklo. Díky tomu se daří minimalizovat barevnou vadu a dosáhnout prakticky ideálního zobrazení, světelnosti a hranové ostrosti obrazu. Tyto vlastnosti využívají dalekohledy FOMEI LEADER PRO ED.

Osová rozteč okulárů je 58-75mm.

Tělo dalekohledu- polycarbonatové komponenty- plněno suchým dusíkem- voděodolná a prachuvzdorná ochrana, odolné proti zamlžení

Optika v konstrukci jsou použity ED glass komponenty; objektiv 56mmBaK4 hranoly- High-resolution optické komponenty s antireflexní ochranou Phaze FMC-multicoating- pohotové ostření i ovládání dioptrické korekce centrálním ostřením 
 
Technické parametry:

 

Jméno

Hodnota

Zvětšení

8x

Průměr objektivu

56mm

Zorný úhel

6,1°

Zorné pole v 1000 m

107m

Minimální ostřicí vzdálenost

3m

Relativní světelnost

49

Optický výstup

7mm

Sklo hranolu

BaK4

Úprava čoček

FMC- ED PRO

Dioptrická korekce

± 3dpt

Stativový závit

ano

Šířka

145mm

Délka

165mm

Hmotnost

1100g

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy
Záruka: 5 let
Zvětšení:: 8x
Průměr objektivu:: 56
Šířka zorného pole (1m/1000m):: 107
Průměr výstupní pupily (mm):: 7
Úhel zorného pole °(reálný):: 5,6
Nejkratší ostřící vzdálenost (m):: 3
Relativní světelnost:: 49
Index stmívání:: 21,16
Optické sklo:: bak4
Odolnost proti vlhkosti:: vodotěsný + dusík
Typ antireflexních vrstev:: FMC
Barva:: černá
Rozměry (mm):: 167x148
Hmotnost:: 1085
Typ hranolu :: roof

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: