DALEKOHLED FOMEI FOREMAN 8x56 PRO XLD

Kód: 1367320387
12 hodnocení
Značka: Fomei
11 490 Kč / ks 9 496 Kč bez DPH
obvykle do 3 prac. dní (upřesníme)

Řada špičkových dalekohledů FOMEI FOREMAN PRO XLD nabízí i klasické lovecké provedení 8x56. Jedná se o dalekohled s vynikající světelností a kontrastem i za zhoršených světelných podmínek nebo v noci. Model, u kterého nemusíte řešit žádný kompromis! 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nová generace loveckých dalekohledů FOMEI FOREMAN PRO XLD je vyvinuta se zaměřením na maximální využití při pozorování za soumraku, za šera nebo v obtížných světelných podmínkách. Hlavním předpokladem pro vynikající světelný výkon je objektiv s průměrem 56mm a nové optické komponenty poskytující hranovou ostrost až do krajů zorného pole.

Řada špičkových dalekohledů FOMEI FOREMAN PRO XLD nabízí i klasické lovecké provedení 8x56. Jedná se o dalekohled s vynikající světelností a kontrastem i za zhoršených světelných podmínek nebo v noci. Model, u kterého nemusíte řešit žádný kompromis! 

Dalekohledy FOREMAN PRO XLD jsou vyráběny za použití materiálů nejvyšších kvalitativních parametrů. Všechny čočky objektivů i okulárů dalekohledu jsou opatřeny speciálními antireflexními vrstvami HTC (High Transmission Coating). Hranoly dalekohledu jsou ošetřeny vrstvami  DEC (Di-Electrical Coating). Kombinace antireflexních vrstev HTC / DEC zajišťuje maximální propustnost celé optické soustavy. Dalekohledy vynikají vysokou hranovou ostrostí obrazu a maximální celkovou propustností světla. Vzhledem ke své vynikající světelné propustnosti využívají „zbytkového světla", jsou tedy vhodné i pro noční pozorování zvěře, oblohy apod. Tam, kde lidské oko vidí již pouze černý stín, jsou při pozorování dalekohledem FOMEI FOREMAN patrné i detaily.

Využití antireflexních vrstev HTC a DEC zajišťuje méně než 10% odraz světla a umožňuje více než 90% propustnost světla. 

Tělo dalekohledu je plněno suchým dusíkem, což zabraňuje vnitřnímu orosení při náhlé změně teploty a také zajišťuje jeho voděodolnost (WATERPROOF). Robustní konstrukce dalekohledů FOREMAN PRO XLD a inovativní ergonomie rozšiřuje široké možnosti využití. Průměrvstupních čoček (objektivu56mm, v kombinaci s použitým materiálem a technologiemi, nabízejí skvělé optické vlastnosti.

 

Osová rozteč okulárů u dalekohledu Foreman PRO XLD je 61-78mm. 

Příslušenství:
- krytky na okulár i na objektiv
- popruh
- pevná brašna

- měkká antistatická utěrka z mikrovlákna 

 

 

 Technická data:

Jméno

Hodnota

Zvětšení

8x

Průměr objektivu

56mm

Zorný úhel

6,5°

Zorné pole v 100m

114m

Minimální ostřicí vzdálenost

2,5m

Relativní světelnost

49

Optický výstup

6,5mm

Sklo hranolu

BaK4

Úprava čoček

HTC/DEC

Dioptrická korekce

+/-4dpt

Stativový závit

ano / yes

Šířka

145mm

Délka

180mm

Hmotnost

1160g

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy
Záruka: 5 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: