DALEKOHLED FOMEI FOREMAN 8x52 PRO XLD

Kód: 1334240169
11 hodnocení
Značka: Fomei
9 490 Kč / ks 7 843 Kč bez DPH
obvykle do 3 prac. dní (upřesníme)

Nová generace loveckých dalekohledů FOMEI FOREMAN PRO XLD je vyvinuta se zaměřením na maximální využití při pozorování za soumraku, za šera nebo v obtížných světelných podmínkách. Hlavní výhodou je vynikajÍcí ovladatelnost a světelný výkon optické soustavy.

Dalekohled 8x52 FOREMAN PRO XLD v sobě kombinuje vynikajÍcí optické vlastnosti a ideální velikost i hmotnost. Je tak vhodným pomocníkem pro pozorování za dne i za šera.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nová generace loveckých dalekohledů FOMEI FOREMAN PRO XLD je vyvinuta se zaměřením na maximální využití při pozorování za soumraku, za šera nebo v obtížných světelných podmínkách. Hlavní výhodou je vynikajicí ovladatelnostsvětelný výkon optické soustavy. 

Dalekohled 8x52 FOREMAN PRO XLD v sobě kombinuje vynikajicí optické vlastnosti a ideální velikost i hmotnost. Je tak vhodným pomocníkem pro pozorování za dne i za šera.

 Dalekohledy FOREMAN PRO XLD jsou vyráběny za použití materiálů nejvyšších kvalitativních parametrů. Všechny čočky objektivů i okulárů dalekohledu jsou opatřeny speciálními antireflexními vrstvami HTC (High Transmission Coating). Hranoly dalekohledu jsou ošetřeny vrstvami  DEC (Di-Electrical Coating). Kombinace antireflexních vrstev HTC / DEC zajišťuje maximální propustnost celé optické soustavy. Dalekohledy vynikají vysokou hranovou ostrostí obrazu a maximální celkovou propustností světla. Vzhledem ke své vynikající světelné propustnosti využívají „zbytkového světla", jsou tedy vhodné i pro noční pozorování zvěře, oblohy apod. Tam, kde lidské oko vidí již pouze černý stín, jsou při pozorování dalekohledem FOMEI FOREMAN patrné i detaily. 

Využití antireflexních vrstev HTC a DEC zajišťuje méně než 10% odraz světla a umožňuje více než 90% propustnost světla.

Tělo dalekohledu je plněno suchým dusíkem, což zabraňuje vnitřnímu orosení při náhlé změně teploty a také zajišťuje jeho voděodolnost (WATERPROOF). Robustní konstrukce dalekohledů FOREMAN PRO XLD rozšiřuje široké možnosti využití. Průměr vstupních čoček (objektivu)52mm, v kombinaci s použitým materiálem a technologiemi, nabízejí skvělé optické vlastnosti při zachování nízké hmotnosti a kompaktních rozměrů. 

Osová rozteč okulárů u dalekohledu Foreman PRO XLD je 64-76mm. 

Příslušenství:
- krytky na okulár i na objektiv
- popruh
- pevná brašna
- měkká antistatická utěrka z mikrovlákna

Technické parametry:

Jméno

Hodnota

Zvětšení

8

Průměr objektivu

52mm

Zorný úhel

5,6°

Zorné pole v 100m

98m

Minimální ostřicí vzdálenost

2,5m

Relativní světelnost

45,25

Optický výstup

6,5mm

Sklo hranolu

BaK4

Úprava čoček

HTC/DEC

Dioptrická korekce

± 4 dptdpt

Stativový závit

ano

Šířka

135mm

Délka

164mm

Hmotnost

890g

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy
Záruka: 5 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: