DALEKOHLED FOMEI Classic 12x50

Kód: 1273823446
4 hodnocení
Značka: Fomei
2 190 Kč / ks 1 810 Kč bez DPH
obvykle do 3 prac. dní (upřesníme)

Dalekohledy se silným zeleno-černým pogumováním, které napomáhá ochraně při nárazu a maskuje proti vizuálnímu zpozorování. Nové zakrytování konstrukce mechaniky ostření a okulárů dalekohledů zvýrazňuje moderní design. Všechny modely ZCF mají stativový závit, který umožňuje připevnění dalekohledu ke stativu pro pohodlnější sledování pozorovaných objektů. Ovládací prvek centrálního ostření je vyroben tak, aby jej bylo možné obsluhovat i v rukavicích. Řada TERRA je vybavena celoskleněnou optikou s hranolem, při jehož výrobě je použito zušlechtěné optické sklo BK7, čočky jsou opatřeny antireflexní vrstvou (FC - FullyCoated) v temně zeleném provedení. Dalekohled je dodáván včetně pouzdra a popruhu. Zvětšení 12x Průměr objektivu 50 mm Zorný úhel 5,2 ° Zorné pole v 1000m 92 m Minimální ostřicí vzdálenost 9 m Relativní světelnost 16,8 Optický výstup 4,1 mm Sklo hranolu BK7 Úprava čoček FC Stativový závit ano Šířka 192 mm Délka 172 mm Hmotnost 724 g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řada ZCF dalekohledů FOMEI CLASSIC je určená pro široké využití zejména při turistice nebo sportu, případně pro pozorování v lese. Silné zeleno-černé pogumování chrání přístroj proti případnému nárazu. Kovová konstrukce ostření a okulárů zajišťuje odolnost celé mechaniky dalekohledu. 

Model 12x50 CLASSIC je typický zástupce turistického dalekohledu. Díky ZCF konstrukci s Porro-prismatickými hranoly umožňuje dalekohled ideální a pevný úchop. Pokud někomu nestačí 10násobné zvětšení, pak je model 12x50 CLASSIC ideální variantou. Dalekohled je vhodný pro turistiku nebo pro pozorování krajiny.

Volitelné příslušenství: stativ, stativový adaptér, adaptér na sklo automobilu, AirCell popruh. Osová rozteč okulárů je 56-71mm.

 

Všechny modely FOMEI CLASSIC mají stativový závit, který umožňuje připevnění dalekohledu ke stativu pro pohodlnější sledování pozorovaných objektů. Ovládací prvek centrálního ostření je vyroben tak, aby jej bylo možné obsluhovat i v rukavicích. Řada CLASSIC je vybavena celoskleněnou optikou s hranolem, při jehož výrobě je použito zušlechtěné optické sklo BK7, čočky jsou opatřeny vícenásobnou antireflexní vrstvou (MC - MultiCoated) v temně zeleném provedení.

 

Součástí balení je:- pouzdro- popruh- krytky objektivu a okuláru- čisticí hadřík

 

  

Technické parametry

Jméno

Hodnota

Zvětšení

12x

Průměr objektivu

50mm

Zorný úhel

5,2°

Zorné pole v 100m

92m

Minimální ostřicí vzdálenost

9m

Relativní světelnost

16,8

Optický výstup

4,1mm

Sklo hranolu

BK7

Úprava čoček

FC

Dioptrická korekce

± 4dpt

Stativový závit

ano

Šířka

195mm

Délka

169mm

Hmotnost

800g

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy
Záruka: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: