Dalekohled ESCHENBACH Sektor D 10x25 compact+
Kód: 4268125Související produkty
Detailní popis produktu
Díky kompaktnímu a ergonomickému tvaru a nízké hmotnosti padne dalekohled dobře do ruky a pomocí praktického můstku jej lze ovládat jednou rukou. Obrýlení uživatelé navíc jistě ocení precizní nastavení dioptrií se spolehlivou aretací a speciální okuláry umožňující použití dalekohledu společně s brýlemi. Dalekohled v kvalitním provedení typickém pro značku Eschenbach je vybaven jasnými hranoly BaK-4 s plnou vícevrstvou kompenzací a fázovou korekcí. I při horších světelných podmínkách jsou nejmenší detaily viditelné v přirozených barvách. Vodotěsný dalekohled nabízí mimořádnou odolnost je naplněn dusíkem, což brání rosení vnitřní optiky při změnách teploty. Dalekohled tak všem pozorovatelům přírody či ptactva dobře poslouží i při delších cestách za nestálého počasí. Součástí výbavy je popruh na krk s mechanismem rychlého uvolnění, kvalitní cestovní pouzdro a praktické protiprachové krytky čoček.
Speciální funkce
- Speciální aretace pro přesné nastavení dioptrií
- Ergonomický tvar a nízká hmotnost
- Vodotěsný a plněný dusíkem
Charakteristika
- Ergonomický tvar
- Okuláry přizpůsobené obrýleným uživatelům
- Fázově korigované hranoly BaK 4
- Plná vícevrstvá kompenzace
- Připraven do každého počasí - vodotěsný a plněný dusíkem
- Středové ovládání s drsným povrchem
- Přesné nastavení dioptrií se spolehlivou aretací
Rozsah dodávky
- Sektor
- Komfortní popruh na krk
- Kvalitní pouzdro
- Ochranné krytky
| Zvětšení | 10 x |
|
|---|---|---|
| Ø objektivu | 25 mm |
|
| Barva | tmavě zelená |
|
| Hmotnost | 320 g |
|
| Rozměry. | (d x š x v) 110 x 108 x 38 mm |
|
| Povrchová úprava čoček | Vícevrstevný antireflex, zelený |
|
| V | 38 mm |
|
| Délka | 110 mm |
|
| Šířka | 108 mm |
|
| Materiál (optický hranol) | BaK-4 |
|
| Výstupní pupila | 2.5 mm |
|
| Zorné pole při vzdálenosti 1000 m | 114 m |
|
| Geometrická světelnost | 6.25 |
|
| Blízký bod | 3 m |
|
| Vzdálenost pupil | 36 - 75 mm |
|
| Vzdálenost vnějších čoček od výstupní pupily | 3 - 9 mm |
|
| Stmívací faktor | 15.8 |
Často kladené otázky
Co znamenají čísla na dalekohledu (např. 8×42 nebo 10×50)?
První číslo udává zvětšení — 8× znamená, že objekt vidíte 8× blíže než okem. Druhé číslo je průměr objektivu v milimetrech — ovlivňuje světelnost a kvalitu obrazu za šera. Pro lov doporučujeme 8×42 nebo 10×50 (dobrý kompromis zvětšení a světelnosti). Pro pozorování z posedu za soumraku volte větší objektiv (50–56 mm).
Jaký dalekohled vybrat pro myslivost?
Pro lovecké účely je klíčová světelnost (velký objektiv 42–56 mm), kvalita optiky (ED/HD sklo, multicoating) a odolnost (voděodolnost, pogumování). Doporučujeme zvětšení 8× nebo 10× — vyšší zvětšení zužuje zorné pole a zhoršuje stabilitu v ruce. Pro naháňky volte 8×42 (širší záběr), pro čekanou a pozorování na dálku 10×50 nebo 10×56.
Jaký je rozdíl mezi dalekohledem a spektivem?
Dalekohled (binokulár) se drží oběma rukama a nabízí prostorový obraz — vhodný pro lov, pozorování zvěře a turistiku. Spektiv (pozorovací dalekohled) se montuje na stativ, má vyšší zvětšení (20–60×) a slouží pro pozorování na velké vzdálenosti nebo kontrolu zásahů na střelnici. Pro lovce je dalekohled praktičtější, spektiv je doplněk pro specifické situace.
Vyplatí se investovat do prémiového dalekohledu?
Prémiové dalekohledy (Swarovski, Zeiss, Leica) nabízejí výrazně lepší obraz za soumraku díky špičkovému sklu a multicoatingu — propustnost světla přes 90 % vs. 75–80 % u základních modelů. Rozdíl poznáte hlavně posledních 30 minut před tmou, kdy prémiový dalekohled ještě rozezná detaily zvěře. Pro příležitostného lovce postačí střední třída (Meopta, Vortex, Steiner), pro denního myslivce se prémiový model vyplatí.
Zajišťujete záruční servis dalekohledů v ČR?
Ano. Na všechny dalekohledy poskytujeme záruku 24 měsíců (u vybraných značek — Swarovski, Meopta, Vortex — až doživotní záruku výrobce). Záruční i pozáruční servis zajišťujeme přímo v ČR. V případě reklamace nás kontaktujte na info@optickysvet.cz nebo na telefonu 777 098 765.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Dalekohledy |
|---|---|
| Záruka: | 5 let |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.

Stránka výrobce