Dalekohled Bresser Condor 10x50 WP

Kód: 1312295738
Neohodnoceno
Značka: Bresser
5 900 Kč –7 %
Dalekohled Bresser Condor 10x50 WP
5 900 Kč –7 % 5 500 Kč / ks 4 545 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Dalekohledy Condor patří k novinkám v sortimentu výrobce Bresser představených v roce 2008. Jsou určeny jak amatérům, tak více náročným uživatelům, které mohou oslovit nejen dobrým mechanickým zpracováním, kvalitním optickým sklem, ale i vodotěsností a plněním dusíkem. "Condory" jsou díky široké paletě parametrů vhodné jak pro běžné pozorování přírody, tak pro náročnější formy turistiky, cyklistiku či myslivost. Dalekohledy mají silné a dobře tvarované pogumování (tmavě zelené), které je ochrání i před drobnými nárazy a zároveň zajistí jisté a komfortní držení. Celá modelová řada je typická moderní lineární konstrukcí s vnitřním zaostřováním, velmi kompaktními rozměry s nízkou hmotností, optickým sklem BaK4 s vícenásobnými antireflexními vrstvami, vodotěsným uzavřením a plněním dusíkem proti zamlžování zevnitř. Všechny mají poměrně široké zorné pole a krátkou zaostřovací vzdálenost již od 3 metrů. Praktické jsou také sklopné, celogumové krytky objektivů. Condory se dodávají v parametrech: 8x32, 10x32, 8x42, 10x42, 10x50 a 8x56. Dalekohledy s 32mm objektivy jsou určeny pro ty formy turistiky, kde jsou nízké rozměry a hmotnost nutností a jsou konstruovány pro použití zejména za dobrých světelných podmínek. 42mm objektivy umožní použití i za horších světelných podmínek, jsou vhodné pro libovolnou turistiku či ornitologii. Model 10x50 a zejména 8x56 jsou určeny pro používání za špatných světelných podmínek, např. pro potřeby myslivosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dalekohledy Condor patří k novinkám v sortimentu výrobce Bresser představených v roce 2008. Jsou určeny jak amatérům, tak více náročným uživatelům, které mohou oslovit nejen dobrým mechanickým zpracováním, kvalitním optickým sklem, ale i vodotěsností a plněním dusíkem.
"Condory" jsou díky široké paletě parametrů vhodné jak pro běžné pozorování přírody, tak pro náročnější formy turistiky, cyklistiku či myslivost. Dalekohledy mají silné a dobře tvarované pogumování (tmavě zelené), které je ochrání i před drobnými nárazy a zároveň zajistí jisté a komfortní držení. Celá modelová řada je typická moderní lineární konstrukcí s vnitřním zaostřováním, velmi kompaktními rozměry s nízkou hmotností, optickým sklem BaK4 s vícenásobnými antireflexními vrstvami, vodotěsným uzavřením a plněním dusíkem proti zamlžování zevnitř. Všechny mají poměrně široké zorné pole a krátkou zaostřovací vzdálenost již od 3 metrů. Praktické jsou také sklopné, celogumové krytky objektivů.
Condory se dodávají v parametrech: 8x32, 10x32, 8x42, 10x42, 10x50 a 8x56. Dalekohledy s 32mm objektivy jsou určeny pro ty formy turistiky, kde jsou nízké rozměry a hmotnost nutností a jsou konstruovány pro použití zejména za dobrých světelných podmínek. 42mm objektivy umožní použití i za horších světelných podmínek, jsou vhodné pro libovolnou turistiku či ornitologii. Model 10x50 a zejména 8x56 jsou určeny pro používání za špatných světelných podmínek, např. pro potřeby myslivosti.

 

  • Vodotěsný a dusíkem plněný dalekohled vhodný zejména pro myslivost či pozorování přírody za špatných světelných podmínek
  • Dalekohled je vybaven tzv. systémem vnitřního zaostřování, při kterém nedochází k žádnému pohybu vnějších dílů, což výrazně přispívá k vyšší spolehlivosti a životnosti - narozdíl od ostatních modelů - viz. srovnání níže
  • Velmi kompaktní rozměry přispívají k výborné ergonomii a usnadňují celodenní nošení. dalekohledu je chráněn silným protiskluzovým pogumováním s velmi dobrým úchopem
  • Lineární konstrukce se střechovými hranoly z opt. skla BaK4
  • Vícenásobné antireflexní vrstvy FMC na všech optických plochách zajistí jasný a ostrý obraz i v krajích zorného pole
  • Těsnící kroužky pro vysokou odolnost proti tekoucí vodě umožní bezproblémové používání dalekohledu i ve velmi náročných klimatických podmínkách - v dešti, v mlze apod.
  • Velký ostřící šroub je pogumovaný, s jemným a dlouhým chodem, snadno použitelný v rukavicích
  • Dalekohled je vybaven otočnými očnicemi, které lzenastavit do3 různých poloh, proto jej mohou bez obav používat i lidé s brýlemi bez nutnosti jejich snímání.
  • Dioptrická korekce je integrována k centrálnímu šroubu a její nastavení je tak výrazně usnadněné
  • Součástí dalekohledu je velmi pevná brašna z umělé kůže, pevný popruh, krytky objektivů (pevně spojeny s objektivy) a krytky okulárů.

Pozn.: Dalekohled Condor Vám ve srovnání s levnějšími modely Jagd a Linear za příznivou cenu nabízí nesrovnatelné parametry a to zejména: výrazně vyšší spolehlivost a životnost díky systému vnitřního zaostřování (všimněte si pohyblivých okulárů u levnějších modelů), vodotěsnost a plnění dusíkem - odpadají problémy s mlžením za deště či v mrazu, kompaktní a lehké tělo bez šroubovacích objektivů - nehrozí rozosení souososti vlivem náhodného povolení objektivu. Condor Vám tak nabízí minimálně dvojnásobnou životnost a bezproblémové používání ve srovnání se jmenovanými modely.

stránka výrobce:www.bresser.com/binoculars/bressercondorbinoculars.html

Doplňkové parametry

Kategorie: Binokulární | myslivecké dalekohledy
Záruka: 24 měsíců
Zvětšení:: 10x
Průměr objektivu:: 50
Šířka zorného pole (1m/1000m):: 101
Průměr výstupní pupily (mm):: 5
Úhel zorného pole °(reálný):: 5,78
Nejkratší ostřící vzdálenost (m):: 2,5
Relativní světelnost:: 25
Index stmívání:: 22.36
Optické sklo:: Bak4
Odolnost proti vlhkosti:: vodotěsný + dusík
Typ antireflexních vrstev:: FMC
Barva:: zelená
Rozměry (mm):: 165x133
Hmotnost (g) :: 828
Typ hranolu :: roof

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
×