Dalekohled Yukon 6-100x100 LT

Kód: 1267543024
20 hodnocení
Značka: Yukon
8 740 Kč –0 %
Dalekohled Yukon 6-100x100 LT
8 740 Kč –0 % 8 700 Kč / ks 7 190 Kč bez DPH
obvykle do 3 prac. dní (upřesníme)
Dalekohled Yukon 6-100x100 LT - Tento unikátní pozorovací dalekohled s velkým zvětšením spojuje vysokou kvalitu provedení a spolehlivost s moderním designem. Pro turistiku, cestovní zájezdy, lov a chov zvířat, střelnice, při zabezpečení ochrany objektu, pro pátrací a záchranné akce, pro studium živé přírody je tento dalekohled nenahraditelný. Jednoduchost použití, kompaktnost, neuvěřitelně malá váha a zároveň velké zvětšení staví Yukon na přední místo ve své třídě. V konstrukci monokuláru je použita originální optická soustava se speciálními zrcadly, lomícími optickou osu a umožňujícími značně zkrátit jeho délku a zachovat vysokou kvalitu optického zobrazení. Přesný pankreatický mechanizmus umožňuje plynule měnit zvětšení v rozmezí 20x-50x. Čočky vyráběné broušením speciálního optického skla a opatřené vícenásobnou antireflexní vrstvou zaručují pozorovateli jasný a kontrastní obraz. K zajištění maximální ochrany před nárazy, vlhkostí a prachem je celý dalekohled chráněn pogumováním. Promyšlené umístění závitů ( 3/8" a 1/4" pálce ) umožňuje upevnění monokuláru k jakémukoliv stativu. Podrobný popis: Pankreatická soustava Plynulé zvětšení od 20x do 50x Lehký a kompaktní Zkrácený zrcadlový optický systém Pozorování detailu na velkou vzdálenost Vlhkotěsný (test IPX3)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podrobný popis

 • Plynulé zvětšení od 6x až do 100x
 • Velká světelnost
 • Zkrácená zrcadlová optická soustava
 • Rovný okulár
 • Možnost fotografování digitálním/klasickým fotoaparátem nebo videokamerou
 • Třída vlhkotěstnosti - IPX3
   
pulse

 

Monokulár "Yukon 100x" je unikátní optický přistroj s extremním rozsahem zvětšení a světelnosti objektivu. Poprvé u dalekohledu dosaženo plynulé nastavitelné zvětšení od 6x do 100x.

Dalekohled má dva objektivy. Základní objektiv velké světelnosti o průměru 100 mm slouží k běžnému pozorování a dělá obraz jasným a ostrým dokonce i při pozorování za soumraku. Doplňkový objektiv dalekohledu o průměrů 25 mm umožňuje pozorovaní při malých zvětšeních a slouží zájmena k zaměření dalekohledu na pozorovací objekt. Přepnutí s jednoho objektivu na druhý se provádí pouhým otočení přepínací kliky.

Diky originální zrcadlově-čočková optické soustavě dalekohled má přiměřeně malé rozměry a váhu. Tento modél je vybaven rovným okulárem. Samozřejmosti jsou dva závity (3/8" a 1/4") na upevněni dalekohledu k většině běžně dostupných stativu.

Dalekohled je užitečný především k provádění stacionárních pozorování milovníky zvířat a přírody, speciálními složkami při sledování a střežení na větší vzdálenosti, amatéry při astronomických pozorování.

Konstrukce  
konstrukce Tělo monokuláru je vyrobeno z lehkých kompozitních materiálu a je opatřeno speciálním ochranným povlakem, efektivně chránícím přístroj od negativních mechanických a klimatických (sníh, prach, nečitoty a vlhkost) působení.
   
Optika  
konstrukce Yukon 6-100x100 má objektiv ohromující světelnosti o průměru 100 mm, což dělá obraz ostrým a jasným dokonce ve večerním šeru v rozsahu zvětšení od 25x do 100x. Dalekohled má doplňkový objektiv o průměru 25mm, který umožňuje pozorování v rozsahu zvětšení od 6x do 25x a muže byt použit pro předběžné zaměření na objekt.


 

Další popis:

Plynulé zvětšení od 6x až do 100x
Velká světelnost
Zkrácená zrcadlová optická soustava
Rovný okulár
Možnost fotografování digitálním/klasickým fotoaparátem nebo videokamerou
Třída vlhkotěstnosti - IPX3

 

Komplet

 
 • Yukon 6-100x100 LT
 • Krytka okuláru
 • Krytka objektivu
 • Sluněční clona
 • Čisticí hadřík
 • Brašna
 • Návod
 • Záruční list

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy
Záruka: 36 měsíců
Zvětšení: 6 -25 / 25-100x
Průměr objektivu/mm/: 25 a 100
Zorné pole m/100m: 39 m/1000m
Oční reliéf/mm/: 12-16mm
Průměr výstupní pupily/mm/: 2,5
Nejkratší ostřící vzdálenost/m/: 10
Rozměry/mm/: 425x165x119mm
Hmotnost/g/: 1.5kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: