Dalekohled ESCHENBACH Farlux F-B Silver 8x24

Kód: 42848241
2 hodnocení
Značka: Eschenbach
8 360 Kč / ks 6 909 Kč bez DPH
obvykle do 3 prac. dní (upřesníme)

Německé dalekohledy a optické zaměřovače mají v českých zemích vynikající pověst. Letité zkušenosti, tradiční preciznost německých optiků a stálý zájem myslivců, střelců i všech lidí milujících přírodu, zavazují výrobce, aby udržovali své produkty na špičkové úrovni. Mezi výrobci kvalitních pozorovacích dalekohledů, které si postupně nachází místo u našich myslivců, patří firma Eschenbach Optik GmbH, sídlící v Norinberku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pod označením F-B Silver se vyrábí dva kapesní dalekohledy. Menší Farlux F-B Silver 8x24 B, má objektivy s osvědčenými hranoly BaK-4 a optickou soustavou 8x24, pozorovacím úhlem 109 m na 1000 m, minimální ostřící vzdálenost 3 m a hmotnost 250 g. Nepatrně větší model Farlux F-B Silver 10x28 B je vybaven rovněž hranoly BaK-4. Má objektivy s desetkrát zvětšující optickou soustavou, vstupními čočkami o průměru 28 mm, pozorovací úhel 86 m na 1000 m, minimální ostřící vzdálenost 4 m a hmotnost 260 g. Oba dalekohledy jsou si velmi podobné, mají černý pogumovaný povrch, točítko dioptrické korekce na pravém okuláru a centrální ostření na pevné středové konzoli. Vzhled obou modelů dokreslují podélné stříbřité linie na bocích středové konzole. Model 10x28 poznáme podle rozšiřujících se čel objektivů. Stejně jako na předchozí modely poskytuje výrobce na kapesní Silvery záruku v trvání 10. let. 

Správnou cestu designu Farluxů potvrzuje cena Internationaler Designpreis Baden-Wirtenberg 2004, která byla udělena právě nejmenším modelům Silver. Kapesní dalekohledy Silber se dodávají v luxusní krabici s výklopným víkem. Součástí základního balení je nosný popruh a koženkové pouzdro.

Profesionální optika, dokonalé mechanické zpracování jednotlivých komponentů, špička mezi dalekohledy. Za účelem optimalizace přenosu světla jsou všechny optické části vyrobeny ze speciálního skla BaK-4 (Barium-korundové sklo), které má mnohonásobné antireflexní vrstvy a slouží pro vysoce kvalitní pozorování s ostrými rysy. Speciálně vyvinutá technologie očnic a optických čoček s úpravou ostření a rozložení pohledu. Výsledkem tohoto technického řešení je jasná, ostrá a pravdivá barevná reprodukce obrazu i za snížené viditelnosti, kdy podmínky pro pozorování nejsou dokonalé.

Dalekohledy řady farlux jsou vodě odolné (vydrží 5 minut v hloubce 1-ho metru vody). Mají hydrofobní úpravu čoček, která slouží při pozorování za deště. Dusíkem, kterým je naplněn triedr se předchází vnitřnímu zamlžení optických částí při teplotních změnách a eliminuje opotřebení.

Dalekohled řady farlux s názvem SELECTOR D potěší zejména konstrukčním řešením okuláru. které ocení zvláště uživatelé s brýlemi. Konstrukce tubusu z lehkých slitin dělá dalekohled odolným proti nárazům (nárazuvzorný)

Dalekohledy řady farlux jsou určeny pro opravdové labužníky a profesionály. V příslušenství jsou různé doplňky jako např.: nosný řemen nebo kvalitní dřevěná skříň pro skladování. Kvalita této řady je podtržena délkou záruky 10 let.

 • Zvětšení: 8x
 • Průměr objektivu (mm): 24
 • Výstupní pupila (mm): 3,0
 • Světelnost: 9,0
 • Soumrakové číslo: 13,9
 • Zorné pole při 1000 m: 109
 • Nejbližší zaostř. vzdálenost (m) 3 
 • Min./max. vzdálenost pupil (mm): 35/72
 • Výška (mm): 99
 • Váha bez pouzdra (g): 250
 • Záruční doba (roků): 10

 

eschenbachLogoStránka výrobce 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy
Záruka: 10 let
zvětšení: 8x
průměr objektivu/mm/: 24
výstupní pupila/mm/: 3,0
světelnost: 9,0
stmívací faktor: 13,9
zorné pole v 1000m/m/: 109
min.pozorovací vzdálenost/m/: 3
vzdálenost výstupní pupily min.-max./mm/: 35-72
délka/mm/: 99
hmotnost/g/: 250

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: